איך להשיג ציון 700 בפסיכומטרי

המספר הזה שאומר כל כך הרבה לכל תלמיד שניגש לבחינה הפסיכומטרית, הציון הנכסף, כרטיס הכניסה לכל המקצועות הנחשקים באוניברסיטאות. כולנו מכירים לפחות מישהו אחד שקיבל 700 ויותר, וכולנו מכירים גם אנשים שניגשים לבחינה שוב ושוב כדי להגיע לציון הזה. מה שצריך לזכור, זה שגם אם אתם מכירים הרבה אנשים שהגיעו לציון הזה, הם לא מייצגים את כלל האוכלוסייה. בפועל רק 5% מהנבחנים מגיעים ל700.

כשניגשים לקורס, במיוחד בפעם הראשונה, מקוננת בנו השאלה — כיצד מגיעים למספר הקסם הזה? התשובה היא שאין פתרון קסם. אבל זה לא אומר שאין לפנו טיפים בהם אתם יכולים להיעזר בדרך למטרה.

 דרך ארוכה – קודם כל, צריך להבין ש-700 זה ציון שלא קל להגיע אליו. גם אם הייתם תלמידים מצטיינים בתיכון בלי להתאמץ בכלל, כאן המצב שונה. אי אפשר לקבל ציון גבוה בלי ללמוד ובלי להשקיע. חלק גדול מהתלמידים ניגשים לבחינה יותר מפעם אחת כדי להגיע לציון כזה. לכן, השלב הראשון הוא להבין שהדרך ארוכה ודורשת הרבה עבודה.

 חלוקת זמן נכונה – מוכנים לעבוד? נהדר. עכשיו נדרשת חלוקת זמן נכונה. מי שעובד מבוקר עד ערב כל השבוע – יהיה לו מאד קשה להגיע לציון כל כך גבוה. קורס הפסיכומטרי זו עבודה בפני עצמה, וגם אם אתם לא מקבלים עליה משכורת, עליכם להשקיע בקורס זמן בלתי מבוטל. תצמצמו את שעות העבודה שלכם ככל שתוכלו להרשות לעצמכם. מצד שני, גם לשקוע בלימוד הפסיכומטרי מבוקר עד ערב זה לא הפתרון, וזה לא יבטיח לכם הצלחה בבחינה. תבחנו את עצמכם או שתתיעצו עם המדריך שלכם מהו הזמן האופטימלי בשבילכם ללמידה. אם אתם לא מצליחים לשמור על ריכוז יותר מארבע שעות, אל תלמדו יותר מארבע שעות. האיזון הנכון יביא אתכם למיצוי פוטנציאל הלמידה שלכם.

 סבלנות – לבסוף, אל תתייאשו. אולי נדמה שחודשיים וחצי זה זמן קצר ללמידה, אך זוהי תקופה ארוכה ועמוסה. אל תשכחו את המטרה שלכם ותשקיעו לאורך כל הקורס. תזכרו שזה לא כמו בתיכון – אי אפשר להשקיע רק לקראת הסוף ולקבל ציון גבוה. אי אפשר גם להשקיע רק בהתחלה ולהוריד את הרגל מהגז לקראת הסוף.

ניגשתם לבחינה ולא קיבלתם את ה-700 המיוחל? לא נורא. תלמידים רבים ניגשים יותר מפעם אחת כדי לקבל ציון כל כך גבוה. ניגשים פעם נוספת? תזכרו שבכל קורס נדרשת מכם השקעה. אם השקעתם 50% בקורס אחד ו-50% בקורס שאחריו, זה לא אומר שהשקעתם 100% בפסיכומטרי.

700 הוא אומנם ציון גבוה, אך הוא בהחלט אפשרי אם נקפיד לנהל נכון את הזמן, לא להיבהל מתהליך הלמידה החדש, ולהתמיד לאורך הקורס. בהצלחה!