איזה קורס לבחור– בוקר או ערב?

אחת מההחלטות היותר חשובות שעליכם לקבל כשאתם ניגשים לקורס פסיכומטרי, היא האם ללמוד בבוקר או בערב. השיקולים בהחלטה כזו הם רבים: ההחלטה יכולה להיות תלויה בשעות העבודה שלכם, בדרכי ההגעה לקורס וביכולות הלמידה שלכם. כמובן שאם אתם עובדים בשעות קבועות ההחלטה לא נתונה בידיכם, אבל אם יש לכם אפשרות בחירה, בהחלט כדאי לשקול את היתרונות והחסרונות של כל קורס.

קורס בוקר

לקורס הבוקר יתרונות רבים. ראשית, רוב הבחינות נערכות בשעות הבוקר ולכן כדאי להתרגל לחשוב בשעות האלה. לרוב, המוח שלנו עובד טוב יותר בשעות הבוקר וקל לנו יותר ללמוד. נוסף על כך, התרגלנו ללמוד בשעות הבוקר בתיכון ולמידה בשעות מוקדמות טבעית ונוחה לנו יותר. אבל, כדי לנצל עד תום את קורס הבוקר חשוב להקפיד לא לעבוד עד שעות הערב המאוחרות או בלילה ביום שלפני. אם אתם עובדים במשמרות אלו הם שיקולים שבהחלט כדאי לקחת בחשבון.

קורס ערב

למרות שקורס בוקר נשמע מצוין, גם לקורס הערב יתרונות רבים משלו. אתם יכולים לעבוד במהלך היום, לקום בשעה שנוחה לכם או לנצל את שעות הבוקר ללמידה עצמאית בבית. ניצול שעות הבוקר ללמידה עצמאית יכול להיות מועיל לא פחות מניצול השעות ללמידה בקורס, במיוחד בשלב בו אתם מדמים מבחנים אמיתיים, קרוב יותר לזמן הבחינה.
עם זאת, למידה בשעות הערב יכולה להיות קשה יותר. הריכוז יורד, אנחנו עייפים אחרי יום עבודה או למידה ולא רגילים לקלוט חומר בשעות כאלה. כמובן שאם אתם נמנים על  אותם אנשי לילה שלומדים רק אחרי שקיעת החמה, זהו בדיוק הקורס עבורכם.

לקורס בוקר, כמו לקורס ערב, יתרונות וחסרונות. כדי למצות את המיטב, חשוב להחליט לפני ההרשמה איזה מהקורסים מתאים לכם לכם יותר. קשה לכם להחליט? תתייעצו עם הורים, תתיעצו עם חברים, תתייעצו עם היועצי לימודים או עם המדריכים שלנו. העיקר שתגיעו להחלטה מושכלת לגבי קורס בוקר או ערב.

מהרגע שהחלטתם לגשת למבחן הפסיכומטרי, אתם מחליטים שורה ארוכה של החלטות – איפה ללמוד, מתי, עם מי, איך. עם כל כך הרבה החלטות, בחירה בין קורס בוקר לערב עלולה להיראות לא חשובה מספיק כדי לתת עליה את הדעת. אבל חשוב לזכור שבחירה נכונה של קורס תביא איתה קורס טוב יותר, למידה טובה יותר ותוצאות טובות יותר. בהצלחה!